Football-Transfers-RedView
20 Μαΐου, 2018

Η δική μου transfer list για τον Ολυμπιακό 2018-19

Η περίοδος των αλλαγών στην ομάδα έχει ξεκινήσει καιρό τώρα. H αγαπημένη περίοδος και του κόσμου αφού οι μεταγραφές και τα νέα πρόσωπα πάντα εξιτάρουν. Αν ήταν δυνατό να έχουμε όλο το χρόνο ανοιχτό το παράθυρο των μεταγραφών να κάνουμε συζήτηση.

Δεν θέλω να κουράσω με αναλύσεις τι και πως. Παρακάτω θα δώσω τις δικές μου προτάσεις παικτών, είτε που έχω δει να παίζουν, είτε έχω βρει πληροφορίες για εκείνους.

Η λίστες είναι ΔΥΟ. Η πρώτη θα έχει τους λεγόμενους που μπορείς να τους πάρεις να επενδύσεις και να σου βγουν στο μέλλον. Έχει το ρίσκο αλλά αξίζει. Η δεύτερη λίστα έχει αυτούς που λέμε έτοιμους παίκτες για 11άδα. Τους παίρνεις και τους ρίχνεις στα δύσκολα.

Θα βάλω για κάθε παίκτη το link με το TransferMarkt για να έχετε μια εικόνα του κάθε παίκτη. Δεν θα έχω ανάλυση απλώς ενημερωτικά να υπάρχει για μελλοντική χρήση.

Με λίγα λόγια να έχετε υπόψη οι παίκτες της πρώτης λίστας είναι σε στυλ Σισέ, μικροί που θέλουν δουλειά αλλά έχουν κάποια καλά στοιχεία. Η δεύτερη είπαμε τους βάζεις στο χορτάρι με τη μία.

Πάμε λοιπόν.

Παίκτες επένδυση για το μέλλον.

Agustin Rossi:  https://www.transfermarkt.com/agustin-rossi/profil/spieler/352324

Jorge Saenz: https://www.transfermarkt.com/jorge-saenz/profil/spieler/340339

Justin Hoogma: https://www.transfermarkt.com/justin-hoogma/profil/spieler/411287

Florian Miguel: https://www.transfermarkt.com/florian-miguel/profil/spieler/347594

Jean-Kevin Duverne: https://www.transfermarkt.com/jean-kevin-duverne/profil/spieler/344864

Moussa Niakhate: https://www.transfermarkt.com/moussa-niakhate/profil/spieler/291200

Dion Cools: https://www.transfermarkt.com/dion-cools/profil/spieler/316422

Ritsu Doan: https://www.transfermarkt.com/ritsu-doan/profil/spieler/358504

Mavrin Spielmann: https://www.transfermarkt.com/marvin-spielmann/profil/spieler/192653

Yoane Wissa: https://www.transfermarkt.com/yoane-wissa/profil/spieler/388165

Thierry Ambrose: https://www.transfermarkt.com/thierry-ambrose/profil/spieler/265763

Πάμε τώρα και στους έτοιμους παίκτες.

Ramiro Funes Mori: https://www.transfermarkt.com/ramiro-funes-mori/profil/spieler/11111

Tin Jedvaj: https://www.transfermarkt.com/tin-jedvaj/profil/spieler/206386

Adam Masina: https://www.transfermarkt.com/adam-masina/profil/spieler/286949

Marco Benassi: https://www.transfermarkt.com/marco-benassi/profil/spieler/201040

Lucas Torreira: https://www.transfermarkt.com/lucas-torreira/profil/spieler/318077

Wilmar Barrios: https://www.transfermarkt.com/wilmar-barrios/profil/spieler/257668

Roberto Soriano: https://www.transfermarkt.com/roberto-soriano/profil/spieler/63186

Hans Vanaken: https://www.transfermarkt.com/hans-vanaken/profil/spieler/137576

Sebastien Haller: https://www.transfermarkt.com/sebastien-haller/profil/spieler/181375

Gonzalo Martinez: https://www.transfermarkt.com/gonzalo-martinez/profil/spieler/281405

Jonathan Bamba: https://www.transfermarkt.com/jonathan-bamba/profil/spieler/292818

Nicolo Barella: https://www.transfermarkt.com/nicolo-barella/profil/spieler/255942

Jordan Veretout: https://www.transfermarkt.com/jordan-veretout/profil/spieler/164771

Carlos Soler: https://www.transfermarkt.com/carlos-soler/profil/spieler/372246

Στην δεύτερη λίστα θα δείτε αρκετούς ακριβούς παίκτες. Θα δείτε όμως ότι αυτή τη σεζόν έγινε σε πολλούς αυτή η μεγάλη μεταβολή της αξίας τους προς τα επάνω.

Επίσης θα δείτε ότι όλοι οι παίκτες είναι στην καλύτερη ηλικία τους όπου θα έχουν με μεταπωλητική αξία. Δεν είναι οι φτασμένοι 30άρηδες, αλλά παίκτες που θα ανεβάσουν δύο και τρία επίπεδα την ομάδα, για αυτό και το κόστος τους.

Σχεδόν όλα τα ονόματα δεν τα έχετε ξαναδεί σε μεταγραφολογία αλλά ούτε και να “παίζουν” τόσο πολύ στην πιάτσα. Σίγουρα θα τους δείτε στο κοντινό μέλλον σε μεγαλύτερες ομάδες από ότι είναι τώρα. Οπότε όποιος προλάβει και τα χώσει έστω και τώρα για να τα βγάλει πιο πολλά μετά.